menu

Spočítáme efektivní zhodnocení spoření

Pomůžeme vám zorientovat se na trhu spořících produktů a společně najdeme alternativu
Garant
úvěrových
produktů
jednatel společnosti
Tomáš Dračka

Šetříme vám čas a nervy

Ptáme se, vysvětlujeme a porovnáváme

Abyste se mohli správně rozhodnout, potřebujete mít dostatek relevantních informací.

Pomůžeme vám zorientovat se na trhu spořících produktů, zeptáme se na vaše potřeby a až potom porovnáváme míru rizika jednotlivých nabídek.

Created with Sketch.

Nabídneme alternativu

Každý má jinou motivaci, proč chce spořit. Zhodnocení je jedna věc, ale jeho efektivnost zase jiná.

Proto používáme vlastní kalkulačky na výpočet efektivního zhodnocení a vždy vyhodnocujeme poměr rizika a zisku právě ve vašem konkrétním případě.

Podpisem smlouvy nekončíme

Vytvoříme dlouhodobou spořící strategii, kterou průběžně upravujeme podle vaší aktuální situace.

Důležité termíny pohlídáme za vás, pomůžeme s administrativou a jsme vám stále k dispozici. Šetříme vám tak čas, nervy i peníze.

Nenecháme vás v tom samotné

Odložte na chvíli obavy, že se něco nestihne, pokazí nebo že na něco zapomenete.

Důležité věci pohlídáme za vás a když něco nebudete vědět, stačí se ozvat – probereme to klidně osobně, po telefonu nebo třeba i po Skypu.

Pomůžeme i v dalších oblastech

Potřebujete poradit také v dalších věcech, jako je bydlení, pojištění nebo investice?

Nabízíme komplexní poradenství
a jsme tu stále s vámi.

Často se nás ptáte

Jaký je rozdíl mezi spotřebitelským a podnikatelským úvěrem?
Spotřebitelský úvěr se poskytuje fyzickým osobám, které nejednají v rámci své podnikatelské činnosti. Podnikatelský úvěr je poskytován podnikatelům – ať už vystupují jako fyzická nebo právnická osoba.
Mám několik půjček. Mohu je sloučit do jednoho úvěru? Za jakých podmínek a co to přinese dobrého?
Ano, můžete. Sníží se tak náklady na splácení a ulehčíte rodinnému rozpočtu. Myslete ale na to, že tento způsob nelze praktikovat do nekonečna. Podmínkou je vždycky řádné splácení vašich dosavadních závazků.
Co když se dostanu do situace, že nebudu moci splácet?
Asi nikdo z nás nežádá o půjčku s vědomím, že v budoucnu onemocní nebo ztratí práci. Když však k takové situaci dojde, nejlepší variantou je ihned začít jednat a neschovávat hlavu do písku. Proto s našimi klienty vždycky při rozhodování o úvěru probíráme i možné „černé“ scénáře. Je lepší být připravený než pak nepříjemně překvapený.
Můžu si vzít hypotéku i na družstevní byt?
Ano, některé banky umožňují i tuto variantu.
Mám hypoteční úvěr, který jsem použil na koupi bytu. Můžu byt prodat, když je použit jako zástava hypotečního úvěru? Co se stane s hypotečním úvěrem?
Ano, jde to. Určitě ale o tom informujte svoji banku, bývá to součástí pojistných podmínek úvěrů. Každá banka s tímto krokem počítá, v některých případech se ale připravte na případné sankce. Úvěr pak můžete doplatit nebo převést na jinou osobu.
Co se stane po uplynutí doby, na kterou byla stanovena úroková sazba?
Po uplynutí této doby, která se nazývá fixace, vám banka nabídne novou hodnotu úrokové sazby. Často se ale stává, že nová nabídka není úplně nejvýhodnější. Proto je dobré na tuto situaci reagovat už v předstihu a nečekat jen na nabídku vaší banky.
Rozvádíme se, jak máme rozdělit hypotéku?
Ideálně půl na půl, případně podle dohody. Bohužel ta je často komplikovaná a rozhodnutí o rozdělení hypotéky může dojít až k soudu.
Co všechno mám zvážit, pokud si beru hypotéku?
Myslete na to, že hypotéka není záležitostí pár týdnů, ale spíš několika desetiletí. Je to vlastně takový váš stálý partner, proto k němu přistupujte s náležitým respektem.

Spolupracujeme s