menu

Šetříme vám čas a nervy

Ptáme se, vysvětlujeme a porovnáváme

Abyste se mohli správně rozhodnout, potřebujete mít dostatek relevantních informací.

Pomůžeme vám zorientovat se na trhu úvěrových produktů, zeptáme se na vaše potřeby a až potom porovnáváme jednotlivé nabídky bank.

Created with Sketch.

Stojíme na vaší straně

Vždy se snažíme nabídnout lepší úrokovou sazbu, než kterou byste si vyjednali sami v bance.

Děláme taky vše pro to, abyste neplatili zbytečné poplatky, které souvisí s vyřízením úvěru - od odhadu nemovitosti, zpracování žádosti nebo vedení účtu.

Podpisem smlouvy nekončíme

Zaskočíme za vás na katastr, pohlídáme fixace a termíny a upozorníme vás na jakékoli další změny.

To vše nabízíme v rámci servisu stávajícím klientům zcela zdarma.

Nenecháme vás v tom samotné

Odložte na chvíli obavy, že se něco nestihne, pokazí nebo že na něco zapomenete.

Důležité věci pohlídáme za vás a když něco nebudete vědět, stačí se ozvat – probereme to klidně osobně, po telefonu nebo třeba i po Skypu.

Pomůžeme i v dalších oblastech

Potřebujete poradit také v dalších věcech, jako je bydlení, pojištění nebo investice?

Nabízíme komplexní poradenství
a jsme tu stále s vámi.

Často se nás ptáte

Jaký je rozdíl mezi spotřebitelským a podnikatelským úvěrem?
Spotřebitelský úvěr se poskytuje fyzickým osobám, které nejednají v rámci své podnikatelské činnosti. Podnikatelský úvěr je poskytován podnikatelům – ať už vystupují jako fyzická nebo právnická osoba.
Mám několik půjček. Mohu je sloučit do jednoho úvěru? Za jakých podmínek a co to přinese dobrého?
Ano, můžete. Sníží se tak náklady na splácení a ulehčíte rodinnému rozpočtu. Myslete ale na to, že tento způsob nelze praktikovat do nekonečna. Podmínkou je vždycky řádné splácení vašich dosavadních závazků.
Co když se dostanu do situace, že nebudu moci splácet?
Asi nikdo z nás nežádá o půjčku s vědomím, že v budoucnu onemocní nebo ztratí práci. Když však k takové situaci dojde, nejlepší variantou je ihned začít jednat a neschovávat hlavu do písku. Proto s našimi klienty vždycky při rozhodování o úvěru probíráme i možné „černé“ scénáře. Je lepší být připravený než pak nepříjemně překvapený.
Můžu si vzít hypotéku i na družstevní byt?
Ano, některé banky umožňují i tuto variantu.
Mám hypoteční úvěr, který jsem použil na koupi bytu. Můžu byt prodat, když je použit jako zástava hypotečního úvěru? Co se stane s hypotečním úvěrem?
Ano, jde to. Určitě ale o tom informujte svoji banku, bývá to součástí pojistných podmínek úvěrů. Každá banka s tímto krokem počítá, v některých případech se ale připravte na případné sankce. Úvěr pak můžete doplatit nebo převést na jinou osobu.
Co se stane po uplynutí doby, na kterou byla stanovena úroková sazba?
Po uplynutí této doby, která se nazývá fixace, vám banka nabídne novou hodnotu úrokové sazby. Často se ale stává, že nová nabídka není úplně nejvýhodnější. Proto je dobré na tuto situaci reagovat už v předstihu a nečekat jen na nabídku vaší banky.
Rozvádíme se, jak máme rozdělit hypotéku?
Ideálně půl na půl, případně podle dohody. Bohužel ta je často komplikovaná a rozhodnutí o rozdělení hypotéky může dojít až k soudu.
Co všechno mám zvážit, pokud si beru hypotéku?
Myslete na to, že hypotéka není záležitostí pár týdnů, ale spíš několika desetiletí. Je to vlastně takový váš stálý partner, proto k němu přistupujte s náležitým respektem.

Spolupracujeme s