menu

Šetříme vám čas a nervy

Ptáme se, vysvětlujeme a porovnáváme

Pomůžeme vám zorientovat se na trhu pojistných produktů a zjišťujeme rizika spojená s vaším zaměstnáním i trávením volného času.

Potom porovnáváme jednotlivé nabídky podle individuálních parametrů – rychlost likvidace, asistence nebo výplata pojistného plnění.

Created with Sketch.

O smlouvy se postaráme od A do Z

Řešíme všechny změny ve smlouvách a pomáháme při likvidacích.

Poradíme, jak postupovat při plnění pojistných událostí a kam poslat důležité dokumenty.

Pomůžeme i v dalších oblastech

Potřebujete poradit také v dalších věcech, jako je bydlení, úvěry nebo investice?

Nabízíme komplexní poradenství
a jsme tu stále s vámi.

Často se nás ptáte

Jaké pojištění by nejlépe finančně zabezpečilo moji rodinu v případě mého úmrtí, nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti?
Kdyby existoval jediný univerzální produkt, který by toto řešil, vše by se značně usnadnilo. Jenže každý jsme originál, a tak s výběrem a správným nastavením takového pojištění si musíme trochu pohrát.
Státní pojištění nebo penzijní připojištění – kdy je co výhodnější?
Každý jsme originál. Tuhle větu od nás uslyšíte často. Odpověď na tuhle otázku tak nikdy nebude jednoznačná. Kolik je vám let? Co váš zaměstnavatel – je to lidumil? Jakou strategii zvolit? Od roku 2014 došlo k velmi zásadním změnám v oblasti penzijních produktů. Zůstal jen jeden jasný fakt – peníze na důchod potřeba budou.
Jak mám postupovat v případě pojistné události?
Můžete se zajít zeptat na pobočku vaší pojišťovny. Tam vám možná poradí. Pak musíte najít ten správný formulář, vyplnit, donést znovu na pobočku a pak čekat. Nebo to celé můžete nechat na nás.
Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti?
Sundejte nemovitosti střechu a celou ji otočte vzhůru nohama. Pak s ní zatřeste jako s kostkou, když chcete hodit šestku. Sesbírejte na jednu hromadu to, co z ní vypadlo. Ta hromada je domácnost. Zbytek je nemovitost.
Kdo může řídit pojištěné vozidlo?
Řidičem může být osoba s platným průkazem vozidlo řídit a obsluhovat. K řízení ale potřebuje zároveň souhlas vlastníka vozidla.
Progresivní plnění trvalých následků po úrazu – jaká je ideální výše?
Takzvaná progrese, neboli plnění s vzestupnou hodnotou, je v naprosté většině produktů životných pojišťoven až od hodnoty 25 % tělesného trvalého poškození. Neznamená to tedy, že se sjednanou hodnotou 6násobného progresivního plnění automaticky získáte 6x vyšší částku. Nárok na plnění je přiznán na základě uznaných hodnot lékaře a poté vypočten dle pojistných parametrů jednotlivých pojišťoven. Může se tak stát, že hlavně u méně závažných úrazů bude plnění pouze ze základní částky. A například při plnění trvalých následků ve výši 20 % ze základní částky 100 000 Kč obdržíte reálně jen 20 000 Kč. Je částka za toto poranění v dnešní době dostačující?

Spolupracujeme s